Blue Card Türkiye

BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK EĞİTİMİ

Eğitimlerimiz Pademiden Ötürü ONLİNE verilmektedr. Eğitimlerimiz özel program ile dersler kayıt altına alınıp tekrar izleme imkanına sahip olacaksınız.

EĞİTİM AMACI :

Eğitim konfeksiyon sektörüne modelist yetiştirmeyi amaçlar. Kadın, erkek ve çocuk temel kalıpları hazırlayabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmayı ve temel kalıplar üzerinden model uygulayabilme yeterliliğine kazandırır. Ayrıca ölçülere göre sıfırdan kalıp yapabilir yeterliliğine erişir.

Eğitimlerimiz 150 Ders ( haftada 1 gün 5 dersten 7,5 ay) olarak veriliyor.

1-ÖLÇÜLER, ÖLÇÜ ALMA TEMEL METODLAR

Hazır giyimde modelistin görevleri hakkında bilgi verilmesi. Hazır giyimde kullanılan terimlerin ve işaretlemelerin anlatılması. Ölçü alma yönteminin uygulayarak gösterilmesi. Temel etek kalıbının hazırlanması. Temel etek kalıbı üzerinden astar kalıbının çalışılması. Temel etek serisinin yapılması.

2-UYGULAMALI MODELİSTLİK

Kloş, daire, altı parçalı ve sekiz parçalı etek kalıplarının hazırlanması. Korsajlı etek kalıbı hazırlama Pilili etek model uygulamasının yapılması. Temel kadın ve erkek pantolonunu kalıbının hazırlanması ve serisinin yapılması. Temel kadın pantolonu üzerinden; contalı, yandan cepli ve anform kemer modelin uygulanması. Ölçü tablosuna (föy) göre etek ve tayt kalıplarının yapılması. Tişört ve eşofman (örme kumaşlar için) kalıbının çıkartılması. Kadın badi kalıbını hazırlanması Temel beden elbise kalıbının hazırlanması. Model uygulamada pens kaydırmaların önemin anlatılması. Erkek gömlek kalıbın yapılması. Üst bedende kullanılan patların yapılması. Çeşitli kol (yarasa, rağlan, büzgülü vb.) kalıpların uygulanması. Çeşitli yaka (erkek, şal, bebe, hakim, gömlek yakası vb.) çalışmaların hazırlanması. Temel elbise kalıbı üzerinden asimetrik elbise kalıbının çalışılması Çocuk 6 yaş temel beden kalıbı çalışılması. Buna göre model uygulamanın yapılması. Çocuk tişört ve pantolon kalıbının hazırlanması. Ve bunların serisinin yapılması. Ölçü tablosuna (föy) göre çocuk tişört ve tayt kalıplarının yapılması. Ölçü tablosuna göre çeşitli giysi kalıpların yapılması

*bilgisayarlı eğitim öncesi hazırlık dosyası oluşturma
*baz oluşturma aşaması işlem fonksiyonları
*model uygulama aşaması işlem fonksiyonları
*şablonlama aşaması işlem fonksiyonları
*serileme aşaması işlem fonksiyonları

3-BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK EĞİTİM KONULARI

Elde kalıp ve kalıp oluşturma yöntemleri hakkında kendisini geliştirmek isteyen katılımcılar bu eğitime katılarak kariyerlerini bir adım daha ileri götürebilirler Eğitimin Sonunda çalışılabilecek Alanlar Freelance çalışabilirler, kendi iş yerlerinde iş yapabilirler, Tekstil sektöründe bilgisayarlı tasarımın yapıldığı bütün firmalarda çalışma imkanı bulabilirler.

SERTİFİKA BİLGİLERİMİZ :

1- Kurs Başarı Sertifikası
2- MEB Onaylı (E-Devlette Gözüken) Kurs Sertifikası
3- Üniversitesi Onaylı Kurs Sertifikası
4- Avrupada Çalışma İzni Onayı almak isteyen kursiyerlerimiz bizden aldığı sertifikalarla gene bizim aracılığımız ile extra ücretle DENKLİK yaptırararak yurtdışında çalışma izni alabilirler.

KURS KAYIT BİLGİLER :

Kursumzu Haftaiçi gündüz 3 yada 4 gün 3 ay olup,
Haftaiçi akşam yada Haftsonu 2 gün olup 2.5 - 3 ay sürmektedir.
Kursu Saatlerinizi kayıt esnasında çalışma saatlerinize göre ayarlanıyor.
Pandemi dolayısı ile grup sayılarımız en fazla 6 kişi olup.
pandemiden dolayı Kurslarımız en fazla 100 saatte tamamlanacaktır.
Kayıt olduktan en geç 3 hafta içinde başlayabilirsiniz.
Ödemelerinizi web sitemizden online olarak kredi kartı ile ödeyebilirsiniz

X

Bilgi Talep Formu