Blue Card Türkiye

KOMPAS-3D LİSANS SATIŞI

KOMPAS 3D KATI MODELLEME VE 2,5 EKSEN CAM LİSANSLI SATIŞI

KLASİK KATI MODELLEME

KOMPAS-3D, çok farklı konfigürasyonlara sahip çeşitli şaftlar, burçlar, braketler ve muhafazalar tasarlamak için mükemmel olan katı modelleme kullanarak çeşitli parçalar ve montajlar üzerinde çalışmanıza izin verir. Buradaki temel komutlar ekstrüzyon ve döndürmedir benzeri komutlardır. Öğrenmesi ve Kullanması Kolay Sistem, işlevselliği hızlı bir şekilde öğrenmenizi ve kullanmaya başlamanızı sağlayan basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Sistemle çalışmanın ilk adımlarını kolaylaştırmak için KOMPAS-3D, KOMPAS-3D ABC’de toplanan temel araçları öğrenmek için etkileşimli dersler içerir. Bu yardım bölümü, hazır örneklerle KOMPAS-3D’nin yeteneklerini ve çalışmalarınızdaki sorunları en kısa sürede çözmeye başlamanıza yardımcı olacaktır.
* KOMPAS-3D neler içerir: - * Katı ve yüzey modeli oluşturmak, * Parça ve montaj ünitesi oluşturmak, - * Sac parçalar oluşturma, * Projelerle ekip çalışması.

SAC METAL PARÇALAR

Mühendislik ve enstrümantasyon için karakteristik bir görev sac metal ürünlerin tasarımı ve müteakip imalatlarıdır. KOMPAS-3D’de, bu tür parçaların tasarımı için, bir sac dan en karmaşık yapıları oluşturmanıza izin veren, daha sonra tasarlanan parçalar için bir taramanın otomatik olarak alınmasını sağlayan zengin bir araç seti vardır. Sac metal parçalar ve kabuklar tasarlarken, sadece aşağıdakileri kullanarak parçalar oluşturacaktır:
* Sac Levha kalınlıkları - * Kenar flanşları, * Feder ve bayrak oluşturma, - * Yırtılmalar, * Açık ve kapalı damgalama elemanları, * Büküm ve delik oluşturmalar.

SAC METAL PARÇALAR

Karmaşık geometriye sahip parçalar tasarlarken, yüzey modelleme işlevselliği faydalı olacaktır. Endüstriyel ürünler, plastikten yapılmış alet mahfazaları tasarlanırken benzer sorunlarla karşılaşılır. Yüzey modellemenin kullanılması, çeşitli şekillerdeki parçaların elde edilmesini mümkün kılacak ve böylece bu ürünler için – aerodinamik veya ergonomik olsun – öne sürülen gereksinimleri sağlayacaktır. Karmaşık yüzeyler oluşturmak için birçok seçenek vardır:
* Rotasyon- * Kinematik operasyon
* Bölümlere göre - * Devire göre
* Bir nokta katmanı üzerinde
* Bir eğri ağı üzerinden.
* Elektronik Ürün Modelinin Oluşturulması
KOMPAS-3D’de tasarım yaparken, ürününüzün üretimi ve sonraki yaşam aşamaları için gerekli verileri içeren elektronik bir model alırsınız. KOMPAS-3D’de oluşturulan model şunları içerebilir:
* Malzemenin özellikleri ve adı,
* Toleransa tabi boyutlar,
* Teknik gereksinimler, - * Pürüzlülüğü,
* Form toleransları - * Bazların belirlenmesi
* Markalama ve markalama yerlerinin belirlenmesi.
Ayrıca, böyle bir ürün için otomatik olarak belge alabilirsiniz. Spesifikasyon, montaj ünitesinin 3B modeline göre oluşturulur ve çizimlerin oluşturulması, 3B modelden çizim formatındaki ilişkisel görünümlerin yerinde olacaktır.

İMPORT/EXPORT KOMPAS-3D

Herhangi bir CAD / CAM / CAE sistemini kullanan ilgili kuruluşlar ve müşterilerle verimli veri alışverişini organize etmenizi sağlayan en yaygın 3D model formatları (STEP, ACIS, IGES, DWG, DXF) için destek sağlar. Hemen ücretsiz sürümünü denemek için www.kompas.com.tr

X

Bilgi Talep Formu